Past District Award of Merit Recipients
This list includes recipients of past district names that became part of the Harvest District. (Sunny South, Red Rose)
2016 John French Joseph Way
2015 Kevin Connor Dan Lenox
Steve McFarland
2014 Corinne Kern Tony Kern
Dawn Williams
2013 Jay Shank Mike Williams
Chris Yost
2012 Ginger Kendall Nikki Rohrback
2011 Mark J Forth Dale L Walker Jr
2010 Luann Bleich Joseph S Iacono
Steve R Kahler Bill N Troutman
2009 Tim Efinger Steph Rudzinski
Tom Rudzinski  
2008 Tom D'Auria Ashley Ovens
Dave Shirk  
2007 Angie Horn Terri Lee
Doug Leed Wade Walburn
2006 Vic Hagerstrom Jake Maser III
Charles Horn III
2005 Jim Bednarski Gregory Fritsch
Phillip Louie
2004 Bob Debarr Anthony Fucito
James Castanzo
2003 Lori Anderson John Meck
Kurt Windlebleck
2002 Robert E. Fraile Thomas J Kenyon Jr.
2001 Jake Helfer Jr. Michael Moser
Joseph Sabulsky Matthew Stewart
2000 Richard Barth Gary Proctor
David Pennel Robin Kotzmoyer
1999 David Kotzmoyer Barbara Lumas
Clyde Metzler George Steele
1998 Robert Ardner Jr. Lindsay Herr
Alvin Landis Timothy Smith
1997 Anthony Frey Judy Shenk
Barry Badger Joyce Kuster
1996 Elizabeth Louie Donald Muston
Lavella George William Ream
1995 Lester Steeley Timothy Hammel
Burnell Nolt Suzanne Diller
1994 Richard Born Kenneth Hartenstine
Richard Vahaly Jeanette Latsha
1993 Roger Hipple David Matterness
Thomas Scheaffer Deborah Seachrist
1992 Donald Richards Cliff Heisey
Judy Grab William Schebler Sr.
1991 Brenda Troutman Wayne Wildasin
Andrew Musselman Douglas Zima
1990 Rich Rhodes Martha Steeley
Cindy Landis Todd Bush
1989 John Renninger Donna Rhodes
Deborah Heisey Mary Lynne Davenport
Veron Gehron James Ballard
1988 William Edye Ronald Denlinger
Scott Macbeth William Davenport
Carol Martin
1987 Alec Baugus William Freeland
Michael Ruhl Anita Brenner
1986 Jere Nunemaker Linda Tobler
James Zahm James Cochran
Roger Asso Sr.
1985 Jay Behling Willoughby Litzenberger
Daryl Evans Charles Horn Jr.
Donna Evans
1984 Pat Macbeth Barbara Cunningham
Paul Brandt Vincent Wickenheiser
George Robb
1983 George Tobler Jack Stettenbauer
John Smith Ken Kulakowsky
James Grossman
1982 Sharon Miller John Hostetter Sr.
Deanna Haines Lewis Matt
Richard Halstead James Wenger
1981 Ron Woomer Wayne Hershey
Richard Tobias John Pauls
Raul Richer Sr. Jay Lockard
1980 Janet Gainer Helen Horn
Paul Fedder Rachard Collister
Sarah Reed
1979 Melvin Gainer Steven Crnkovich
Dwight Shelly Fred Dieffenbach
1978 Robert Miller John Hostetter Jr.
Donna Ruoff Bruce Macbeth
Dennis Geiter James Dougherty
1977 Percy Billow Thomas Mellinger
1976 Isaac Studholm Chester Kuhns
Karen Robbins Eugene Moore
Robert Manuel Richard Oatman
1975 Susan Miller Elwood Myers
Rufus Bleecher Gerald Alleman
Harriet Yohn Marianne Kane
1974 Donald Needham William Simmons
Darwin Hollinger Jere Kane
1973 Robert Rogers William Hauk
Catherine Shumaker
1972 Elmer Dennis Judy Hauk
William McKnight
1971 Glenn Hershey Arthur Lord
G. Robert Mann Shirley McKnight
John Peterman John Ward
1970 Gordon Gardner Donald Gingrich
Walter Gingrich Melvin Hyman
John Manuel Lorraine Miller
Lorraine Nixon Dr. Leonard Ray Jr.
Donald Winters Robert Young
1969 Alice Gingrich Lawrence Hyman
Othmar Kirchner Victor Lenox
William Linkous Richard Miller
Robert Nickey Mary Shank
Ronald Wachob
1967 Richard Pflumm Lester Boyer Jr.
Christ Greider Lloyd Webb Jr.
Virginia Reheard Lloyd Demmy
1966 Arthur Brandt Harold Etsell
William Irwin Louise Rolleri
Charles Elliott Gene Miller